CEP TELEFONU

Bu Uygulamayı Cep Telefonunuza Kurmayın

Bu Uygulamayı Cep Telefonunuza Kurmayın
28 Şubat 2017
Cep Güvenliği

Hava durumu uygulaması olan ‘Good Weather’ın banka hesaplarını tehdit eden bir virüs içerdiği ortaya çıktı. Telefonunuzdan uzak tutmanız gereken o uygulama hakkındaki gerçekler… Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, 48 ülkede mobil bankacılık müşterilerini hedef alan bir Android truva atı tespit etti. Google Play’de “Good Weather” adlı hava durumu tahmin uygulaması olarak kendini gösteren bu zararlı yazılım, Türkiye’den de 22 bankanın müşterilerini hedef almış görünüyor. CİHAZLARI KİLİTLİYOR ESET tarafından “Trojan.Android/Spy.Banker.HU” adıyla etiketlenen bu truva atı, aslında iyi bilinen bir hava durumu uygulaması olan “Good Weather”ın zararlı hale dönüşmüş şekli olarak öne çıkıyor. Zararlı yazılım, uygulamanın orijinal halinden edindiği hava durumu tahmini özelliklerini koruyor fakat bununla birlikte, bulaştığı cihazları uzaktan kilitleyebiliyor, SMS mesajlarına erişebiliyor ve cep telefonu üzerinden kullanılan mobil bankacılık bilgilerini çalmaya odaklanıyor. Uygulama mağazası Google Play üzerinden indirilebilen bu uygulamanın iki sürümü tespit edildi. ESET.... Devamini Okumak Icin Tiklayin..

Android cihazlarda ekran sabitlemeyi açma veya kapatma

Android cihazlarda ekran sabitlemeyi açma veya kapatma
22 Şubat 2017
Cep Güvenliği

Ekran sabitlemeyi açma veya kapatma Ekranları sabitlemeye başlamadan önce, ekran sabitleme özelliğini açmanız gerekir: Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. “Kişisel” bölümünün altında, Güvenlik‘e dokunun. “Gelişmiş” bölümünün altında, Ekran sabitleme‘ye dokunun. Üstte, Açık/Kapalı anahtarına dokunun. Ekran sabitlemeyi açarsanız sabitlemeyi kaldırmadan önce şifrenizi, deseninizi veya PIN’inizi sormayı gerektirecek bir seçenek görürsünüz. Bu seçeneği açmak veya kapatmak için seçeneğin anahtarına dokunun. Ekran sabitleme Cihazınız için ekran sabitlemeyi açtıktan sonra: Sabitlemek istediğiniz ekrana gidin. Alt kısımda Genel Bakış’a  dokunun. Raptiye’nin  görüntülenmesi için hızlıca yukarı kaydırın. Simge, seçilen ekranınızın sağ alt köşesinde görünecektir. Raptiye’ye  dokunun. Ekranın sabitlemesini kaldırma Sabitlenmiş ekranda Geri simgesine dokunun ve basılı tutun. Sabitlemeyi kaldırmadan önce PIN, desen veya şifrenizin girilmesini zorunlu kılmayı seçerseniz bunu girmeniz gerekir. 3 views .... Devamini Okumak Icin Tiklayin..

Sony, Android Wear 2.0 Konusunda Açıklama Yaptı

Sony, Android Wear 2.0 Konusunda Açıklama Yaptı
16 Şubat 2017
Cep Haberleri

Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirmiş olduğu Android Wear 2.0 işletim sistemini yayınlaması ile birlikte, gözler akıllı saat üreticilerine çevrildi. Bir yandan Wear 2.0 ile kutudan çıkan yeni akıllı saat modellerinin duyuruları yapılmaya devam edilirken, diğer yandan güncellemeler konusunda büyük bir soru işareti oluştu. SMARTWATCH 3, WEAR 2.0 GÜNCELLEMESİNİ ALMAYACAK Sony kullanıcıları Android Wear işletim sistemi ile çalışmakta olan SmartWatch 3’ün Wear 2.0 güncellemesini alıp almayacağı konusunda Sony destek ekibine, yüzlerce soru yönelttiler. Android Wear 2.0’ın desteklediği akıllı saatler listesinde yer almayan Sony SmartWatch 3‘ün güncelleme almayacağı, firmanın ürün sayfasına eklediği ” Android Wear 2.0 ve sonrası desteklenmiyor ” ifadesi ile kesinlik kazanmış oldu. Akıllı saatin güncelleme almamasının birincil nedeni olarak ise, kullanılan işlemci hedef gösteriliyor. Zira, akıllı saat üreticilerinin neredeyse tamamı Android Wear ile çalışan cihazlarında Qualcomm veya Intel çipleri kullanırken, Smartwatch 3 gücünü Broadcom BCM23550 işlemciden alıyor..... Devamini Okumak Icin Tiklayin..