GENEL KULTUR

K harfi ile başlayan Atasözleri

K harfi ile başlayan Atasözleri
28 Şubat 2017
Atasözleri

Kaçan kızın bohçası küçük (hafif) olur. Kadı anlatana göre fetva verir. Kâfirden hacı, elden bacı olmaz. Kakma el kapısını el ucuyla, yiterler kapını var (olanca) gücüyle. Kalem kılıçtan üstündür. Kanaat gibi devlet olmaz. Karamanın koyunu, sonra çıkar oyunu. Karga bülbülü taklit edeyim derken, ötmeyi unutmuş. Karınca kanatlanınca serçe oldum sanır. Karnının doymayacağı yere, açlığını bildirme. Kasap et derdinde koyun can derdinde. Kasap sevdiği postu yere vurur. Kaşıkla verip, sapıyla gözünü çıkartma. Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsi batasıca mutlaka cinsine çeker. Kavakta nar olmaz, kötülerde ar olmaz. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Kazma kuyuyu, kazarlar kuyunu. Keçinin canı “TEKE” isteyince, çobanın değneğine (sopasına) sürtünür. Kedi gidince fare bey olur. Kedinin kanatları olsaydı, serçenin soyu tükenirdi. Kediye kanat takarsan gökte serçe bırakmaz. Kel yanında kabak anılmaz. Kenarına bak bezini al, anasına bak kızını al. Kendi düşen ağlamaz. Keskin sirke küpüne zarar verir. Kılıç kınını kesmez. Kırk hırsız bir çıplağı soyamaz. Kırk yıl ecel yağsa.... Devamini Okumak Icin Tiklayin..

Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonda TRT 1 ekranlarında olacak mı?

Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonda TRT 1 ekranlarında olacak mı?
27 Şubat 2017
Diziler

Kurtlar Vadisi hayranlarını sevindiren haber geldi. Bu sezon bir türlü başlamayan sevilen dizi Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonda TRT 1 ekranlarında olacağı iddia edildi. Yeni Akit’in haberine göre, TRT ile Pana film arasında yakınlaşma olduğu iddia edilirken, gelecek sezon Kurtlar Vadisi Pusu TRT 1’de kaldığı yerden devam edeceği de ileri sürüldü. Ayrıca iddiaya göre Kurtlar Vadisi Darbe filmi çekilecek ve bunun da hakları TRT’ye verilecek. Tüm dizi hayranları gelecek sezon yine Perşembe günleri dizisine kavuşacak. Fakat halen resmi anlaşmaların yapılıp yapılmadığı ile ilgili kanal yöntemi ve yapımcı şirket tarafından açıklanmadı. Kurtlar Vadisi Pusu’nun bu sezon yayınlanmayacağı, dizinin yeni yayın döneminde kaldığı yerden devam edeceği Kurtlar Vadisi Darbe’den sonra bir sonraki sezonda başlayacağı tahmin ediliyor. Kurtlar Vadisi Pusu’nun da bazı sahnelerinde Kurtlar Vadisi Darbe’ye bağlantılı olacağı konuşulurken, yeni sezonda Kurtlar Vadisi Pusu’da darbe sonrası yaşanan olaylar ve ülkenin son durumu hakkında konular işlenecek. Yani Kurtlar Vadisi Pusu tahmini tarih vermek gerekirse bi.... Devamini Okumak Icin Tiklayin..

doğal lavabo açıcı yöntem

doğal lavabo açıcı yöntem
27 Şubat 2017
Pratik Bilgiler

Tıkanan lavabolar veya banyo giderleri sorunu için lavabo açıcılar oldukça etkilidir. Ancak içeriğindeki kimyasal maddeler sebebiyle soluduğunuzda sağlığımıza zarar verebilirler. Kimyasalları kullanmak istemeyenler için tıkanan lavaboya karşı karbonat kullanmak oldukça etkili bir çözümdür. 1 kutu karbonatı lavaboya dökün ve üzerine 1 bardak elma sirkesi ekleyin.  15-20 dakika kadar beklettikten sonra üzerine 2 litre sıcak su dökün. Lavabonuzun açıldığını göreceksiniz. 2 views .... Devamini Okumak Icin Tiklayin..

Kültür Ne Demektir?

Kültür Ne Demektir?
10 Ocak 2017
Kültür

Bir toplumun tarihsel süreç içinde ürettiği ve kuşaktan kuşağa aktardığı her türlü maddi ve manevi özelliklerin bütününe kültür denir. Kültür, bir toplumun kimliğini oluşturur, onu diğer toplumlardan farklı kılar. Kültür, toplumun yaşayış ve düşünüş tarzıdır. Kültür, genel olarak iki öğeden oluşur a) Maddi Kültür Öğeleri: Binalar, her türlü araç-gereç, giysiler vb. b) Manevi Kültür Öğeleri: İnançlar, gelenekler, normlar, düşünce biçimleri vb. Kültürün maddi ve manevi öğeleri arasında sürekli bir etkileşim vardır. Birinde meydana gelen bir değişim diğerini de etkiler. Kültür, toplumun doğal çevresinden yani coğrafi koşullardan etkilenir. Örneğin, dağlık bölgelerde yaşayan toplumların kültürüyle verimli ovalarda yaşayan toplumların kültürü birbirinden farklıdır. KÜLTÜRÜN ÖZELLİKLERİ * Kültür görelidir. Yani her toplumun kendine özgü kültürü vardır. * Kültür tarihseldir. Yani geçmişten günümüze süregelmektedir. * Kültür insan eseridir. İnsanlar hem kültürü oluştururlar hem de kültürden etkilenirler. * Kültür durağan değildir. Zaman içinde değişir. Madd.... Devamini Okumak Icin Tiklayin..